شیشه بالکن یا بالکن شیشه ای

شیشه بالکن یا بالکن شیشه ای نام مستعار سازه ای است که درآن میتوانید با استفاده از شیشه ، آلومینیوم و لاستیک های پلی آمید یک فضای کاملا ایمن درمقابل رطوبت ، گرد و خاک ، هوای سرد و گرم ، حشرات و تمام عوامل خارجی که ممکن است باعث ایجاد نارضایتی شود را کنترل کرده و موجب ایجاد آرامش برای مصرف کنندگان محترم گردد.

نام بالکن شیشه ای و شیشه بالکن صرفا به جهت کارایی ابتدایی آن که در بالکن ها و فضاهای مشابه به آن که درخواست مصرف کنندگان این بود که درهرزمانی که میخواستند هم از قابلیت کاملا بسته بودن آن فضا و هم از قابلیت تماما باز بودن آن فضا استفاده کنند و حالت بالکن را ایجاد کند، به همین صورت در میان افراد شکل گرفته است و در واقع نام صحیح و مهندسی آن پارتیشن شیشه ای یا شیشه تاشو میباشد که البته کمتر مورد استفاده قرار میگیرد. در این مقاله ما هم برای راحتی خوانندگان محترم از نام های مستعار شیشه بالکن و یا بالکن شیشه ای استفاده میکنیم.

امروزه در ساختمان های مدرن به جهت رفاه حال افراد بالکن شیشه ای مورد استفاده ی عموم مردم قرار گرفته و سازندگان بسیاری شیشه بالکن را در زمان فروش واحدهای خود به عنوان یک مزیت کارآمد و عالی به خریداران معرفی کرده و طراحان نیز بواسطه وجود تنوع رنگ و طرح های موجود در محصول بالکن شیشه ای شرکت ایمن در میتوانند از آن به عنوان یک محصول مناسب برای استفاده در ایده پردازی ها و طراحی های خاص و منحصر به فرد خود استفاده کنند. شیشه بالکن کارایی های فراوانی دارد و در انواع اماکن اعم از واحد های مسکونی ، رستوران ها ، فروشگاه ها ، واحد های تجاری و اداری ، روف گاردن و سایر اماکن مورد استفاده قرار میگیرد، بالکن شیشه ای صرفا برای جدا کردن فضا های داخلی و خارجی مورد استفاده قرار نمیگیرد و از آن برای پارتیشن بندی فضاهای داخلی و حتی برای ویترین محصولات مختلف نیز استفاده میشود.

از ویژگی های منحصر به فرد شیشه بالکنی : 

 

  1. بالکن شیشه ای ایمن در تبادل هوا را کنترل میکند؟: حفظ انرژی داخل فضای بالکن ویا هر مکان دیگری که با هوای آزاد ارتباط مستقیم دارد در صورت لزوم یکی از مزایای مهم شیشه بالکنی است. ایجاد فضای ایمن از سرما و گرمای خارج از ساختمان توسط شیشه با توجه به کارایی ویژه آن همیشه مورد سلایق مختلف بوده و استفاده مناسب از پتانسیل شیشه و پنجره همیشه جزو دغدغه اصلی طراحان محسوب میگردد. ازطرفی استفاده از پنجره با توجه به وجود فریم های قطور که مانع از خودنمایی فضای بیرون میشوند والبته جا گیر بودن پنجره ها در زمان باز و بسته کردن و اینکه تماما فضای بیرون را در اختیار افراد قرار نمیدهد و صد البته هزینه ی بالای پنجره ها همیشه برای مصرف کنندگان مشکل ساز بوده و بدنبال چاره ای برای آن میگشتند اما امروزه با وجود بالکن شیشه ای که شرکت ایمن در آن را ارائه میکند این مشکل مرتفع شده و افراد میتوانند از قابلیت های ویژه این محصول کمال استفاده را ببرند.تصور کنید که میخواهید از فضای بالکن خود در هوای دلپذیر بهاری بهره ببرید و همچنین لذت آفتاب گرم تابستانی را نیز ازدست ندهید در حالی که کنترل گرمای زیاد هوارا نیز بتوانید در دست داشته باشید و مانع از هدر رفت هوای مطبوع داخل شوید، و پس از آن پاییز و زمستان را نیز دارید که گاها سرما و هوای مطبوع این فصل ها ، زیبایی بصری و هم باران و برف دلنشین این فصل هارا نیز داشته از دست ندهید، اما از گرمای داخل فضا نیز لذت ببرید، آیا راهی بهتر از استفاده از شیشه به نظرتان میرسد؟ چه شیشه ای میتواند در سریعترین زمان ممکن باز و بسته شود و علاوه براینکه هیچ فریم و پروفیل مزاحمی در خط دید شما وجود نداشته باشد، در زمان باز شدن فضای کمی را هم اشغال کند و عملا اصلا شما متوجه فضایی که شیشه ها در زمان باز شدن در آن قرار میگیرند نشوید؟ شیشه بالکن بهترین راه برای ایجاد چنین فضایی میباشد. فضایی ایمن با نمای مناسب و طراحی مورد پسند شما که دقیقا طبق نظر شما سرما و یا گرما را کنترل کند و در عین حال نمایی زیبا از فضا و منظره ی اطراف را در اختیار شما قرار دهد. قطعا لذت بهره وری های مختلف و وفق مراد شما از فضای ایمن داخل خانه رستوران و... برای شما  با استفاده از شیشه بالکن بسیار دلچسب تر و راحت تر خواهد بود.
  2. با بالکن شیشه ای ورود گرد و غبار ممنوع است!: بالکن های شیشه ای شرکت ایمن در با دارا بودن فریم ها و درزگیر های افقی خود مانع از تبادل هوا تا حدود زیادی میشوند و این امر طبیعتا جلوی ورود گرد و غبار را نیز به داخل میگیرد علاوه بر آن در قسمت های عمودی هر قطعه از شیشه بالکنی نواری لاستیکی شفافی از جنس پلی آمید قرار گرفته که مانع از عبور هوا از فواصل میانی شیشه شده و گرد و غبار را در پشت شیشه محبوس میکند تا شما فضایی دلنشین و عاری از هرگونه گرد و خاک را داشته باشید و با آرامش و آسودگی خاطر از فضای ایمن شده توسط شیشه بالکن استفاده کنید. بالکن های شیشه ای شرکت ایمن در در ریل های خود در قسمت های بالا و پایین شیشه دارای جارو هایی به نام های نمدی و جاروبک میباشد که کاملا مانع از عبور گرد و خاک حتی از قسمت ریل دستگاه که درآن غلطک ها وجود دارند میشود و رضایت خاطر شمارا با طراحی هوشمندانه خود جلب خواهد کرد. مجموعه ی ایمن در با ارائه ی شیشه بالکن استاندارد در ایران و رعایت تمام نکات کیفی و فنی این اطمینان را به مصرف کنندگان میدهد که از محصولی که تهیه میکنند کمال رضایت را خواهند داشت و شیشه بالکنی خود را دقیقا طبق نظر و سلیقه شان اجرا و راه اندازی شده تحویل خواهند گرفت.
  3. بالکن شیشه ای مانع از ورود حشرات و حیوانات موزی به داخل میشود: با اجرای شیشه بالکن ، شما فضای داخل را در مقابل حشرات و حیوانات مزاحمی که قطعا باعث ایجاد استرس و نارضایتی مردم هستند و جزو مشکلات اماکن باز میباشد را ایمن خواهید کرد و محیطی آرام و عاری از هرگونه حیوان مزاحم، جهت استراحت و استفاده عموم به ارمغان می آورید. مجددا لازم بذکر است که تمامی درزها و منافذ شیشه های بالکن ایمن در توسط فریم ها ، لاستیک های پلی آمیدی شفاف ، نمدی ها ، جاروبک ها و درزگیرهای مناسب پوشیده شده است و حتی عبور غبار هم از این منافذ بالکن شیشه ای به سادگی نیست، حشرات و حیوانات که قطعا غیر ممکن است.
  4. باران بر روی شیشه بالکن ایمن در زیبایی دارد: کارایی استفاده از بالکن شیشه ای
  5. در اماکن مختلف در زمانیکه باران و یا برف شروع به بارش میکند بسیار بیشتر به چشم می آید و زمانی که مصرف کنندگان این محصول استثنایی از زیبایی بارش برف و باران لذت میبرند آن هم زمانی که در فضای ایمن داخل، با آرامش از هوای مطبوع استفاده میکنند درحالی که ممکن بود تا چند لحظه پیش تمام ان فضا عاری از هرگونه پوششی بوده باشد و فقط طی چند لحظه سریعا ایمن شده باشد قطعا لذتی وصف ناپذیر را به کارفرمایانی که از شیشه بالکن استفاده کرده اند انتقال خواهد داد. در این بین  متاسفانه با توجه به اجرای نامناسب و غیر اصولی برخی از شرکت ها و افراد نا معتبر و ایجاد مشکلاتی از قبیل عبور رطوبت و نشت آب از بین شیشه ها و پروفیل های بالکن شیشه ای، فرار از رطوبت حاصل از برف و باران در فضا هایی که از شیشه بالکن استفاده میشود جزو مهمترین عوامل و همچنین نگران کننده ترین مسائل و دغدغه های مصرف کنندگان این محصول به شمار میرود. شرکت ایمن در با استفاده از متریال مرغوب و مواد اولیه درجه یک و همچنین مهندسی دقیق و محاسبه ی شیب نسبت به فضایی که در آن قرار است شیشه بالکن اجرا شود این دغدغه ی بسایر مهم کارفرمایان را به طور کامل رفع میکند و این اطمینان خاطر را برای کارفرمایان محترم به ارمغان می آورد که در زمان بارش برف و باران فقط زیبایی تماشای این بارش برای مصرف کنند گان محصول شیشه بالکنی ایمن در میباشد و قطعا سرما ، خیسی ، ناخوشی آن هرگز برای مشتریان محترم این شرکت نخواهد بود.

در مقاله ی فوق سعی بر این بود که تا حدودی شما را با کارایی عامیانه ی بالکن شیشه ای آشنا کرده و وجه های تمایز محصول ارائه شده توسط شرکت ایمن در را به سمع و نظر شما خوانندگان محترم برسانیم.

در مقاله ی بعدی که در رابطه با پارتیشن شیشه ای یا شیشه تاشو میباشد به موضوعات فنی این محصول بیشتر پرداخته و به نحوه ی اجرای آن اشاره مستقیمی خواهیم داشت.

Search